O dźwiękoterapii

Dzwiękoterapia kwalifikowana

Dźwiękoterapia to metoda harmonizowania ciała i przywracania mu równowagi na wielu poziomach: fizycznym, emocjonalnym, duchowym i mentalnym. Nic dziwnego, że ta przyjemna i skuteczna metoda cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród terapeutów, jak i osób poszukujących naturalnych sposobów na poprawę zdrowia i samopoczucia.

W dźwiękoterapii wykorzystuje się fale dźwiękowe o odpowiednich częstotliwościach, które za pomocą wywołanych wibracji stymulują pracę komórek organizmu. Do generowania tych dźwięków stosuje się różnorodne instrumenty, takie jak misy tybetańskie, gongi, dzwonki koshi i wiele innych.

Jak to działa?

Odtwórz wideo

Fale dźwiękowe przenikają przez różne struktury we wszystkich kierunkach i świetnie rozchodzą się w wodzie. Organizm ludzki w około 80% składa się z płynów ustrojowych. Może więc łatwo przyjmować terapeutyczne działanie dźwieku. Gdy leżysz w pełnym relaksie przechodzi przez skórę i tkanki, dociera głęboko.

Sesje indywidualne, czy grupowe, jak również masaże prowadzone są pod kątem relaksacji lub jako wsparcie w leczeniu schorzeń. Wibracje mis i gongów wpływają na poprawę nastroju, wzrost motywacji, łagodzą stres i stany lękowe. Owocuje to wiekszą chęcią do życia, radością, zaufaniem, kreatywnością. Daje poczucie spełnienia, uruchamia wiele indywidualnych procesów.

Koszyści z dźwiękoterapii

Masaż dźwiękiem mis i gongów tybetańskich - przebieg i korzyści

Zapraszamy na sesję dźwiękoterapii w Krakowie!

Każdy nasz organ, każda komórka wibruje z określoną częstotliwością. Nasze ciało to swego rodzaju orkiestra, którą trzeba czasem dostroić. Fale dźwiękowe wykorzystywane podczas sesji masażu dźwiękiem mis i gongów obejmują zakres częstotliwości dostrojonych tak, by rezonować z częstotliwościami naszego organizmu.

Terapia dźwiękiem może być indywidualną lub zbiorową sesją. Jej zaletą jest szybkie wprowadzanie w stan głębokiego relaksu. Jest to bardzo pożądane w procesach przywracania równowagi organizmu. Podczas sesji z dźwiękiem mis i gongów dźwięki odbierane są przez organizm nie tylko za pomocą słuchu, ale też przez drgania. Szczególnie są one odczuwane w przypadku masażu dźwiękiem, gdy misy ułożone są na ciele. Brzmienia mis są złożone, co wynika z zawartych w nich wielu tonów. W zależności od typu misy słyszy się ich więcej lub mniej. Podczas sesji obserwujemy przepływ wibracji, intensywność drgań, różnorodność brzmień. Można odczuwać zmiany temperatury ciała oraz rozmaite doznania np. mrowienie. Często zdarza się, że pojawiają się różne obrazy, np. związane ze wspomnieniami lub marzeniami. 

Najwięcej korzyści przynosi wejście w głęboki relaks. Obniża się napięcie mięśniowe, oddech staje się spokojny, głęboki, a cały organizm może się odprężyć. Niektóre osoby zapadają w sen. Dźwięk ma wtedy możliwość intensywnego zadziałania. Następuje oczyszczanie organizmu. Dlatego istotne jest picie wody przed i po sesji lub koncercie. Dalej zachodzą procesy związane z harmonizowaniem organizmu. Wszystko to powoduje osiągnięcia holistycznej równowagi, która korzystnie wpływa na zdrowie i jakość życia. Terapia dźwiękiem mis i gongów nieustannie zaskakuje pozytywnymi efektami. Wibracje działają całościowo na organizm. Zachęcam każdego z Was do regularnego doświadczania świata dźwięków mis i gongów pod kierunkiem specjalistów.

Jeśli chcesz doświadczyć dobroczynnych właściwości dźwięku i odnaleźć wewnętrzną harmonię, zapraszamy na sesję dźwiękoterapii. Podczas sesji zanurzysz się w kojących dźwiękach mis tybetańskich i innych instrumentów, co pozwoli Ci się zrelaksować, odprężyć i odzyskać równowagę.

Jak każda forma terapii, terapia powinna być stosowana umiejętnie, z wyczuciem i świadomością jej wpływu na organizm. Takie podejście gwarantuje dźwiękoterapia kwalifikowana – specjalizacja dla osób pracujących z dźwiękiem, dająca im umiejętność prowadzenia sesji z tego zakresu w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników.