Dzwiękoterapia kwalifikowana

Jest jedną z metod harmonizowania ciała, przywracaniania mu szeroko pojetej równowagi. Znana od wieków, dzisiaj również przyciąga terapeutów. Nic dziwnego, jest jedną z najprzyjemniejszych metod pracy z energią i wibracjami . Oddziałuje na wielu poziomach: fizycznym, emocjonalnym, duchowym i mentalnym.

W terapii dźwiękiem wykorzystuje się fale dźwiękowe o odpowiednich amplitudach drgań. Ich przepływy za pomocą wywołanej wibracji reguluje komórki organizmu. Wykorzystuje się do tego misy, gongi, dzwonki koshi i innne instrumenty. Każdy po wyprodukowaniu testuje się weryfikując idziałanie terapeutyczne i występowanie tonów wywołujących konkretne wibracje.

Cały wszechświat wibruje i każda cząsteczka ma swoją określoną częstotliwość. Drgają również komórki naszego ciała. Aby zachować wewnętrzna równowagę i nie dopuścić do zaburzeń powinny harmonijnie współdziałać.

Fale dźwiękowe przenikają przez różne struktury we wszystkich kierunkach i świetnie rozchodzą się w wodzie. Organizm ludzki w około 80% składa się z płynów ustrojowych. Może więc łatwo przyjmować terapeutyczne działanie dźwieku. Gdy leżysz w pełnym relaksie przechodzi przez skórę i tkanki, dociera głęboko.

Sesje indywidualne, czy grupowe, jak również masaże prowadzone są pod kątem relaksacji lub jako wsparcie w leczeniu schorzeń. Wibracje mis i gongów wpływają na poprawę nastroju, wzrost motywacji, łagodzą stres i stany lękowe. Owocuje to wiekszą chęcią do życia, radością, zaufaniem, kreatywnością. Daje poczucie spełnienia, uruchamia wiele indywidualnych procesów.

Masaż dźwiękiem mis i gongów tybetańskich - przebieg i korzyści

Każdy nasz organ, każda komórka wibruje z określoną częstotliwością. Nasze ciało to swego rodzaju orkiestra, którą trzeba czasem dostroić. Fale dźwiękowe wykorzystywane podczas sesji masażu dźwiękiem mis i gongów obejmują zakres częstotliwości dostrojonych tak, by rezonować z częstotliwościami naszego organizmu.

Terapia dźwiękiem może być indywidualną lub zbiorową sesją. Jej zaletą jest szybkie wprowadzanie w stan głębokiego relaksu. Jest to bardzo pożądane w procesach przywracania równowagi organizmu. Podczas sesji z dźwiękiem mis i gongów dźwięki odbierane są przez organizm nie tylko za pomocą słuchu, ale też przez drgania. Szczególnie są one odczuwane w przypadku masażu dźwiękiem, gdy misy ułożone są na ciele. Brzmienia mis są złożone, co wynika z zawartych w nich wielu tonów. W zależności od typu misy słyszy się ich więcej lub mniej. Podczas sesji obserwujemy przepływ wibracji, intensywność drgań, różnorodność brzmień. Można odczuwać zmiany temperatury ciała oraz rozmaite doznania np. mrowienie. Często zdarza się, że pojawiają się różne obrazy, np. związane ze wspomnieniami lub marzeniami. Najwięcej korzyści przynosi wejście w głęboki relaks. Obniża się napięcie mięśniowe, oddech staje się spokojny, głęboki, a cały organizm może się odprężyć. Niektóre osoby zapadają w sen. Dźwięk ma wtedy możliwość intensywnego zadziałania. Następuje oczyszczanie organizmu. Dlatego istotne jest picie wody przed i po sesji lub koncercie. Dalej zachodzą procesy związane z harmonizowaniem organizmu. Wszystko to powoduje osiągnięcia holistycznej równowagi, która korzystnie wpływa na zdrowie i jakość życia. Terapia dźwiękiem mis i gongów nieustannie zaskakuje pozytywnymi efektami. Wibracje działają całościowo na organizm. Zachęcam każdego z Was do regularnego doświadczania świata dźwięków mis i gongów pod kierunkiem specjalistów.

Zapraszam na sesje indywidualne bądź grupowe

KUP VOUCHER

Jak każda forma terapii, terapia powinna być stosowana umiejętnie, z wyczuciem i świadomością jej wpływu na organizm. Takie podejście gwarantuje dźwiękoterapia kwalifikowana – specjalizacja dla osób pracujących z dźwiękiem, dająca im umiejętność prowadzenia sesji z tego zakresu w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników.

Dźwiękoterapeuta

Osoba posiadająca taka kwalifikację przygotowana jest do samodzielnego planowania, organizowania i prowadzenia zajęć dźwiękoterapii. Może to robić w ramach podejmowanego zatrudnienia, jak i własnej działalności gospodarczej. Dobiera rodzaje sesji i instrumenty terapeutyczne kierując się zdrowiem i bezpieczeństwem uczestników. Wszystko w zgodzie z zaleceniami nauki w tym obszarze oraz praktyką.

Grupy, które mogą być zainteresowane wprowadzeniem dźwiekoterapii do swoich kompetencji:

  • trenerzy rozwoju osobistego
  • gabinety odnowy biologicznej
  • pracownicy ośrodków SPA zainteresowani poszerzeniem swoich kwalifikacji i wzbogaceniem oferty świadczonych usług
  • szkoleniowcy obszaru biznesu
  • coachowie i trenerzy personalni
  • psychologowie/psychoterapeuci
  • nauczyciele jogi i gimnastyki
  • osoby szukające nowej aktywności zawodowej
  • chcące poszerzyć swoje kompetencje (opiekunowie, terapeuci, osoby pracujące w przedszkolach i szkołach, w świetlicach, domach pomocy społecznej, sanatoriach domach spokojnej starości, domach dziecka, domach opieki dla osób z niepełnosprawnością u dzieci i dorosłych, ośrodkach resocjalizacji, sanatoriach, placówkach leczniczych i szpitalach
  • masażyści (również sportowi)
  • osoby wykonujące zabiegi akupunktury i inne zabiegi mające na celu poprawę dobrostanu człowieka sprzyjającego jego rozwojowi osobistemu

Kup wejściówkę na warsztaty

PRZEJDŹ